Červenec 2018

COMEBACK!

4. července 2018 v 0:44 | med-student |  Má anonymní existence
Po dlouhé pauze se vracím zpět k blogování. S odstupem času se děsím toho designu, který mi zpětně přijde jako kýč, stejně jako celá tahle platforma, proto asi posunu blogování na vyšší level a budu pokračovat jinde. A třeba to nebude za každou cenu jen o medicíně.

SHRNUTÍ:

Mé předešlé články jsou plné entusiasmu (spíše eufemismu :D) a mohu vydat prohlášení, že nejsem již tak nadšený medik, kterým jsem býval. Na této škole, nikdy nekončícím příběhu 1. lf, jsem si prožil krušné časy. Časy plné stresu, vytížení, spánkové deprivace, kofeinu, vyhrocených situací u zkoušek, kofeinu, únavy, nauzey, malátnosti, letargie a ještě jednou kofeinu. Do mé choulostivé šedé hmoty mozkové se jednou provždy vepsala praktika z fyziologie, příprava na zkoušku a samotná zkouška z patologie, dvouhodinová zkouška z genetiky, ale i pár hezkých motivačních chvil, které tak trochu dekompenzují tohle martýrium. Toho nadšení už moc nemám, jeho sekrece je spíš taková pulzní.

Obecně mám tendenci k tomu se v myšlenkách vracet, hlavně před spaním. Tato škola mi takových momentů, ke kterým se hlavně před spaním vracím, nadělila hned velké množství. Někdy si říkám, že bych měl začít večeřet rohypnol. Pak se podívám na kauzu AKTIP, výroky terapeutky Krutilové o možnosti vyloučení rakoviny trávicím traktem ("Můj manžel vykadil rakovinu") a extrémní manipulátorku MUDr. Klímovou, či obézního oportunistu MUDr. Šulu, deklarující, že dokáže vyloučit roztroušenou sklerózu. Říkám si tedy, tak se vykašlu na knihy, posadím se do křesílka a budu někomu vyprávět nesmysly. To je slušný, ne? Až na to, že zpeněžit něco takového mi tepovou frekvenci zvyšuje ještě víc než studium medicíny, tak zůstanu radši u toho.

Asi to moc nedávalo smysl, ale doufám, že se najde pár takových, co mé tvorbě budou naslouchat... nebo se sem někdo vrátí.

ZDROJE:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1092813857-infiltrace/417235100061001-obchod-se-zdravim/

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/218452801240021/obsah/627581-doktor-za-sta-tisice

POUČENÍ:

Rakovinu vykadit nelze a roztroušená skleróza je v tuto chvíli považována za nevyléčitelnou nemoc.