COMEBACK!

4. července 2018 v 0:44 | med-student |  Má anonymní existence
Po dlouhé pauze se vracím zpět k blogování. S odstupem času se děsím toho designu, který mi zpětně přijde jako kýč, stejně jako celá tahle platforma, proto asi posunu blogování na vyšší level a budu pokračovat jinde. A třeba to nebude za každou cenu jen o medicíně.

SHRNUTÍ:

Mé předešlé články jsou plné entusiasmu (spíše eufemismu :D) a mohu vydat prohlášení, že nejsem již tak nadšený medik, kterým jsem býval. Na této škole, nikdy nekončícím příběhu 1. lf, jsem si prožil krušné časy. Časy plné stresu, vytížení, spánkové deprivace, kofeinu, vyhrocených situací u zkoušek, kofeinu, únavy, nauzey, malátnosti, letargie a ještě jednou kofeinu. Do mé choulostivé šedé hmoty mozkové se jednou provždy vepsala praktika z fyziologie, příprava na zkoušku a samotná zkouška z patologie, dvouhodinová zkouška z genetiky, ale i pár hezkých motivačních chvil, které tak trochu dekompenzují tohle martýrium. Toho nadšení už moc nemám, jeho sekrece je spíš taková pulzní.

Obecně mám tendenci k tomu se v myšlenkách vracet, hlavně před spaním. Tato škola mi takových momentů, ke kterým se hlavně před spaním vracím, nadělila hned velké množství. Někdy si říkám, že bych měl začít večeřet rohypnol. Pak se podívám na kauzu AKTIP, výroky terapeutky Krutilové o možnosti vyloučení rakoviny trávicím traktem ("Můj manžel vykadil rakovinu") a extrémní manipulátorku MUDr. Klímovou, či obézního oportunistu MUDr. Šulu, deklarující, že dokáže vyloučit roztroušenou sklerózu. Říkám si tedy, tak se vykašlu na knihy, posadím se do křesílka a budu někomu vyprávět nesmysly. To je slušný, ne? Až na to, že zpeněžit něco takového mi tepovou frekvenci zvyšuje ještě víc než studium medicíny, tak zůstanu radši u toho.

Asi to moc nedávalo smysl, ale doufám, že se najde pár takových, co mé tvorbě budou naslouchat... nebo se sem někdo vrátí.

ZDROJE:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1092813857-infiltrace/417235100061001-obchod-se-zdravim/

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/218452801240021/obsah/627581-doktor-za-sta-tisice

POUČENÍ:

Rakovinu vykadit nelze a roztroušená skleróza je v tuto chvíli považována za nevyléčitelnou nemoc.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bloncka Bloncka | Web | 4. července 2018 v 23:09 | Reagovat

Kéž bych měla aspoň pulzní sekreci motivace... Přeju pěkné se protloukání páťákem. Kdybysměl někdy náhodou hypotenzi, stav se u nás na výukových sálech, zážitek zajištěn. Vykadění rakoviny zdar!

2 Med-student Med-student | E-mail | 5. července 2018 v 14:09 | Reagovat

[1]: Tak přece jenom sem někdo chodí. Velký dík! Přeji tentýž pěkné protloukání se, v Tvém případě tím posledním ročníkem. Docela závidím. :)

3 Sylvie Sylvie | E-mail | 18. července 2018 v 10:33 | Reagovat

SPOLUPRACUJ S Kavárnami Naživo!
Ne 14. a 21. října 2018!
Přispěj k rozšíření povědomí o wellness i jiných službách zaměřených na zdravý životní styl a prevenci - a udělej si tak reklamu na celonárodním festivalu!
Co nabízíme:
- návštěvnost v Praze - 17000/měsíc,
- máme 250.000 na měsíc na reklamu od Googlu, kde budete Vy, naši účinkující!
- budete na webových stránkách Kaváren Naživo a Facebooku
- můžete s námi natočit rozhovor, který bude opět na webu a Facebooku Kaváren Naživo

Hledáme nadšence, kteří provozují wellness, sportovní nebo kulturní služby/aktivity/přednášky! Ideální by byla kombinace různých aktivit! 🙂
Jako inspirace pro Vás mě napadá tato kombinace jednoho Wellness Day: masáže vedle kosmetického poradenství vedle přednášky o zdravém životním stylu - životní příběh¨/inspirace/motivace, různě tématické workshopy.., cvičení..... Jde o cokoli zajímavého pro Vás, jako pro veřejnost. Je to reklama a zároveň hodnota v oborech wellness, zdravý životní styl a prevence - kterou můžete předat.
Ale meze Vaši představivosti nekladu! 😉

Nabízíme jednodenní (min. 2-3hod) a vícedenní spolupráci během října 2018.
Festival se bude odehrávat přímo v kavárnách. A konkrétně Wellness day každou neděli v říjnu 2018, pokud ji zaplníme Vámi a Vašimi programy.
Většina kaváren nám vyčlení jednu, až dvě místnosti, podle kapacity kavárny.

Pište do skupiny, kdo má zájem a alespoň obrysově co plánujete! S vybraným dnem/dny a časem - abych mohla co nejdříve sestavit program!

Kdo s námi už spolupracoval?
Radkin Honzák - přednáška - český psychiatr, publicista a vysokoškolský pedagog.
Filharmonický orchestr - koncert
Chuhae Iwasakiho - koncert - dirigent, hudební skladatel, houslista a sbormistr
Jiří Stivín - koncert - jazzman, flétnista, skladatel
........... více v archivu na webových stránkách

ZVĚTE AKTIVNÍ PŘÁTELE se zájmem o spolupráci! 🙂
http://kavarnynazivo.cz/o-festivalu/

--
Sylvie Corty
Studentka ATVS Palestra - Wellness Balneo
Šéfredaktorka a zakladatelka webu o zdravém životním stylu, wellness a prevenci: http://www.zdraviposlanim.cz/cs/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama